ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Peelingi medyczne

Peelingi medyczne mają na celu złuszczanie powierzchniowej warstwy skóry. Prowadzi to do pobudzenia aktywności włókien kolagenowych - poprawienia kolorytu i ujędrnienia skóry, zwężenia i odblokowania porów. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, dobieramy odpowiedni skład chemiczny oraz stężenie i siłę działania kwasów, np. kwas glikolowy {AHA} 10-70%, kwas trójchlorooctowy {TCA} 10-50%, kwas migdałowy, kwas pirogronowy. Dobór preparatu i jego stężenia zależy od problemu dominującego na skórze i efektu, który chcemy uzyskać. Przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska.

Zabiegi chemicznego złuszczania naskórka wykonywane są w seriach (min. 3-4 zabiegi w odstępach kilkutygodniowych).

Przeznaczenie:

Peel Tech Line to nowa wieloskładnikowa linia peelingów. Bez szkody dla skóry mogą być stosowane również w okresie wiosenno-letnim. Wskazaniami do stosowania peelingów jest skóra wiotka, pozbawiona blasku, z oznakami starzenia i zmarszczkami. Peelingi stosuje się również w leczeniu przebarwień i blizn.

Działanie:

Peel Tech Line to precyzyjnie sprofilowana kombinacja współdziałających ze sobą kwasów. Pozwala na maksymalizację efektu złuszczenia i oczyszczenia skóry przy minimalnym ryzyku objawów ubocznych (np. stanów zapalnych skóry). Są one dość częste w przypadku stosowania tradycyjnych peelingów, tworzonych na bazie pojedynczego kwasu, gdy ich przyczyną staje się zbyt duża koncentracja jednego składnika.

Efekty:

Świetne właściwości nawilżające skórę i efekt łagodnie kojący zapewniają glicerol i olej ze słodkich migdałów. Po peelingu preparatem z serii Peel Tech Line unikniemy czerwonych przebarwień w miejscach zabiegów dzięki łagodzącej kombinacji składników, którą tworzą m.in. aloes, cynk, kwas hialuronowy, olej z zarodników zbóż i olejek różany. Dzięki unikalnemu aplikatorowi typu roll-on o nazwie „Tool-Tech”, nowe peelingi spełniają wymóg homogeniczności i świetnie rozprowadzają się po powierzchni skóry, redukując ryzyko nadmiernej koncentracji miejscowej, co zdarza się podczas korzystania z pędzelka lub natryskiwania. Gama składa się z 3 peelingów o różnej mocy: UP TECH, MINI TECH i MAXI TECH.

UP TECH:

Mocno złuszczający peeling, gwarantujący silny i długotrwały efekt odnowy skóry z liftingującym efektem. Wskazany do skóry cienkiej oraz z małymi bliznami potrądzikowymi i zmarszczkami. Powstały na bazie TCA i fenolu, zawiera również: kwas salicylowy 5%, kwas azelainowy 20%, kwas pirogronowy 20%, kwas jabłkowy 20%.
pH: 1,60

MAXI TECH:

To intensywny peeling o działaniu oczyszczającym i wzmacniającym naturalną barwę skóry. Wskazany w przypadku problemów z nadmiernie rozszerzonymi porami. MAXI TECH sprawia, że odnowiona skóra jest gładka i przypomina skórę małego dziecka. Skład: kwas mlekowy 10%, kwas kojowy 5%, arbutyna 5%, kwas glikolowy 10%, kwas migdałowy 20%, kwas salicylowy 5%.
pH: 1,90

MINI TECH:

Łagodny peeling wygładzający i oczyszczający. Zapewnia ciągłą, nieinwazyjną odnowę skóry, działając nawilżająco i antyoksydacyjnie. Po zabiegu skóra stanie się bardziej elastyczna i rozświetlona. Skład: MCA 3%, kwas migdałowy 30%, kwas mlekowy 3%, kwas cytrynowy 3%, pantenol 3%, kwercetyna – antyutleniacz 3%.
pH: 2,50
Częstotliwość stosowania: co 10-14 dni 1 zabieg
Czas trwania zabiegu: ok. 15-20 min

Przebieg zabiegu:

  • zabieg rozpoczyna się demakijażem i oczyszczeniem skóry,
  • następnie wykonywany jest peeling specjalnymi chusteczkami nasączonymi substancjami aktywnymi,
  • na tak przygotowaną skórę aplikowany jest kwas za pomocą roll-on z jednorazowymi końcówkami,
  • po upływie zalecanego czasu kwas jest dezaktywowany i zmyty ze skóry twarzy.

Pielegnacja po zabiegu:

  • po zabiegu skóra może się łuszczyć mocno lub delikatnie (w zależności od użytego kwasu, ale tez w zależności od indywidualnych właściwości skóry pacjenta),
  • łuszczących się płatków skóry nie wolno zdrapywać ani zrywać,
  • wskazane jest stosowanie kremów nawilżających (czasem konieczne jest użycie kremów lub maści natłuszczających lub nawet leczniczych – nanobaza, hydrocortisonum),
  • w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z konsultacji lekarskiej.


Przygotowanie do zabiegu

Dr Magdalena Olejn