ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Medyczna pielęgnacja stóp

Konsultacja podologiczna 0
Rekonstrukcja płytki paznokciowej 39
Podcięcie wrastających paznokci + opatrunek 40
Tamponada/opatrunek 10
Usuwanie odcisków 40
Usuwanie modzela (kolejny modzel 10zł) 20
Terapia pękających pięt (opracowanie + opatrunek z maścią) 50
Korekcja wrastających paznokci - rurki protekcyjne 30
Klamra plastikowa na wrastające paznokcie 50
Klamra metalowa na wrastające paznokcie 150
Do każdego z zabiegów - pedicure kosmetyczny 35

Konsultacja podologiczna:

Podczas bezpłatnej konsultacji podologicznej można uzyskać informacje o tym, jak dbać o stopy, jak prawidłowo obcinać paznokcie, co można zrobić, aby przynieść ulgę bolącym stopom oraz jakie wykonywać czynności, aby nasze stopy były zadbane. W ramach bezpłatnej konsultacji diagnozuje się problemy stóp, np. brodawki, a także określa, jaka może być przyczyna powstawania odcisków czy modzeli. Konsultacja nie jest zobowiązująca, ma jedynie na celu poprawę kondycji stóp. Podczas konsultacji można również dowiedzieć się, jakich preparatów używać w pielęgnacji domowej, a także zakupić je w naszym gabinecie.

Warto wspomnieć, że gabinet kosmetyczny Corio objęty jest Powszechnym Programem Profilaktycznym “Zdrowe Nogi”.

Czas trwania zabiegu: ok. 30 minut

Rekonstrukcja płytki paznokciowej:

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają problem z nieestetycznie wyglądającymi paznokciami, czego przyczyną są urazy mechaniczne lub zmiany chorobowe, takie jak grzybica czy schodzący paznokieć. Zabieg pozwala przywrócić zdrowy wygląd paznokciom. Poprzez nałożenie na płytkę odpowiedniego żelu można uformować naturalnie wyglądający paznokieć. Żel posiada właściwości przeciwgrzybiczne, dzięki czemu można go nakładać na zmienione chorobowo paznokcie. Utrzymuje się ok. 1-2 miesiące lub do czasu zrośnięcia wraz z naturalną płytką paznokcia. Ponadto, istnieje możliwość malowania żelu lakierami do paznokci. Nie przeszkadza on w normalnym funkcjonowaniu.

Czas trwania zabiegu: ok. 30 minut

Podcięcie wrastających paznokci:

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z wrastającymi paznokciami i nie są w stanie samodzielnie, prawidłowo ich obciąć. Podolog skróci paznokcie we właściwy sposób, aby zapobiec ponownemu wrastaniu. Jeśli paznokcie są zgrubiałe i zachodzi taka potrzeba, zostaną one również oszlifowane. Warto pamiętać, że wrastanie paznokci spowodowane jest właśnie nieumiejętnym ich obcinaniem oraz zbyt mocnym wycinaniem boków płytki paznokciowej.

 

Czas trwania zabiegu: ok. 30 minut

Tamponada, opatrunek:

Tamponadę stosuje się przy paznokciach wrastających, samodzielnie lub pomocniczo wraz z klamrą. Tamponowanie również może zapobiec wrastaniu paznokci. Opatrunek nadkłada się przy terapii pękających pięt lub przy usunięciu odcisku czy modzela. Pod opatrunek stosuje się preparat, którego działanie ma na celu zapobieganie pękaniu pięt. Opatrunek może być albo założony jednorazowo, albo wymieniany codziennie na nowy, świeży – w tym przypadku podolog pokaże, w jaki sposób wykonać to prawidłowo. Sama aplikacja trwa ok. 5 minut, a całkowite wyleczenie wrastającego paznokcia trwa od 6 miesięcy do jednego roku.

Czas trwania zabiegu: ok. 5 minut

Usuwanie odcisków:

Odciski usuwa się za pomocą frezarki, przy użyciu frezów próżniowych, a następnie stosuje się frez wygładzający. Istnieje możliwość wykonania indywidualnej Ortezy silikonowej firmy Erkoton 30, którą należy nosić codziennie, aby odciski nie powracały. Odciski początkowo należy usuwać raz na miesiąc, z czasem odstępy czasowe będą coraz dłuższe, aż do momentu całkowitego ich zlikwidowania.

W naszym gabinecie oferujemy również możliwość zakupu specjalistycznego płynu, który spowalnia odbudowę odcisków.

 

Czas trwania zabiegu: ok. 15-30 minut

Usuwanie modzela:

Modzel to zgrubiała warstwa naskórka, która powstaje najczęściej na przodostopiu i sprawia ból podczas chodzenia. Modzele bardzo często występują jednocześnie z innymi defektami stóp, np. halluksami. Modzele usuwa się frezarką ze specjalnie dobranymi frezami ściernymi lub wycina się je skalpelem. Usuwanie zgrubiałej warstwy skóry jest niezbędne, aby zapobiec powstawaniu innych defektów stóp. Aby usunąć modzel całkowicie, należy powtarzać zabieg raz w miesiącu. Ponadto, oferujemy w naszym gabinecie zakup specjalnych preparatów do stosowania w domu, które zawierają mocznik i spowalniają narastanie zrogowaciałego naskórka.

 

 

Czas trwania zabiegu: ok. 30 minut

Terapia pękających pięt:

Zabieg przeznaczony jest dla osób, mających problemy z pękającymi i nieestetycznie wyglądającymi piętami. Problem pękających pięt zazwyczaj pojawia się lub zaczyna sprawiać dyskomfort w okresie letnim, gdy zdejmujemy pełne obuwie i odkrywamy stopy. Poprzez odpowiednie ścieranie naskórka za pomocą frezów oraz zastosowanie specjalistycznych preparatów można doprowadzić skórę na piętach do zdrowego wyglądu. Zabieg powinien być powtarzany raz na miesiąc dla osiągnięcia optymalnych efektów. Ponadto, w gabinecie kosmetycznym oferujemy możliwość zakupu specjalnych preparatów firmy Gehwol, które przy codziennym stosowaniu spowolnią lub całkowicie wyeliminują problem pękających pięt.

Czas trwania zabiegu: około 30-60 minut

Korekcja wrastających paznokci – rurki protekcyjne:

Rurki protekcyjne przeznaczone są dla osób, które mają problemy z wrastającymi paznokciami. Założenie rurek powoduje, że paznokieć nie drażni wału paznokciowego. Przy lekkim wrastaniu paznokci, stosując rurki, można doprowadzić paznokcie do zdrowego stanu, zapobiegając wrastaniu w wały paznokciowe. Rurki po założeniu utrzymują się ok. 1 miesiąc, po tym czasie dolegliwości ustąpią lub należy powtórzyć zabieg. Rurki stosuje się aż do momentu ustąpienia dolegliwości. Nie przeszkadzają one w normalnym funkcjonowaniu, a paznokcie można poddawać zabiegom upiększającym, takim jak malowanie lakierem.

Czas trwania zabiegu: ok. 15-30 minut

Klamry na wrastające paznokcie Ony Clip:

Klamry plastikowe przeznaczone są dla osób, którym paznokcie wrastają, ale nie są mocno zawinięte i rurkowate. Klamra na paznokciu jest praktycznie niewidoczna, przy jej stosowaniu można normalnie funkcjonować oraz malować paznokcie. Klamra utrzymuje się ok. 1 miesiąc, po tym czasie dolegliwości ustąpią lub należy powtórzyć zabieg, aż do momentu zlikwidowania problemu. Dodatkowo, wraz z klamrą można stosować tamponadę.

Czas trwania zabiegu: ok. 60 minut.

Klamry metalowe na wrastające paznokcie :

Klamry metalowe przeznaczone są dla mocno wrastających paznokci, stosowane są też przy paznokciach rurkowatych oraz przy stanach zapalnych. Klamra ma na celu zapobieżenie wrastaniu paznokcia w wały paznokciowe. Klamry zakłada się nawet przy bardzo mocno wrośniętych, rurkowatych paznokciach. Może być stosowana nawet w stanach ropnych paznokcia lub przy wysiękach ropnych, spowodowanych wbijaniem się paznokcia w wał paznokciowy. Klamra nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Przy prawidłowym obcinaniu paznokci, po wyprowadzeniu paznokcia za pomocą klamry, nie będzie ona już potrzebna. Zabieg zależy powtarzać co miesiąc, dodatkowo można stosować tamponadę.

Czas trwania zabiegu: ok. 90 minut

  •