ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Centrum Szkoleniowe Corio

Centrum Szkoleniowe CORIO tworzą profesjonaliści, posiadający gruntowną wiedzę oraz szerokie doświadczenie w branży kosmetycznej i edukacyjnej. Działaniu naszej placówki przyświecają nadrzędne wartości, którymi są WIEDZA, DOŚWIADCZENIE oraz RZETELNOŚĆ. Dowodem na poszczególne informacje jest uzyskany przez Centrum Szkoleniowe CORIO certyfikat ISO 9001. Wychodząc naprzeciw złożonym potrzebom naszych Klientów oraz wymaganiom dynamicznie zmieniającego się rynku branży kosmetologicznej, oferujemy Państwu:

 • kursy i szkolenia kosmetyczne,
 • usługi gabinetu kosmetycznego,
 • pokazy i prezentacje.

Centrum Szkoleniowe Corio jest Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego. Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.30/00157/2011 – dzięki czemu możemy prowadzić szkolenia finansowane ze środków publicznych dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Widniejemy w ewidencji szkół i placówek niepublicznych Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania (numer zaświadczenia 12/2011).

Naszym celem jest umożliwienie dokształcania, doskonalenia zawodowego, uzyskania i uzupełniania wiedzy ogólnej, jak też nabycia umiejętności i kwalifikacji zawodowych w obszarze kosmetologii i kosmetyki.

Głównym celem kursów jest przygotowanie uczestnika do pracy w gabinecie kosmetycznym oraz prowadzenia własnej działalności. W trakcie nauki kursanci zapoznają się z wiedzą w zakresie dziedzin medycznych, a szczególnie kosmetyki. Wszystkie kursy podzielone są na dwie części: moduł teoretyczny oraz ćwiczenia praktyczne, przy czym szczególny nacisk kładziemy na nabywanie umiejętności praktycznego wykonywania zabiegów kosmetycznych. Ponadto prowadzimy przygotowanie zawodowe dorosłych, umożliwiające przystąpienie do egzaminu zawodowego. W Centrum Szkoleniowym Corio umożliwiamy odbycie praktyki zawodowej lub stażu w naszym gabinecie kosmetycznym.

Nasz zespół to kadra profesjonalistów, stale podnoszących swoje kwalifikacje. Wyróżnia nas wysoki poziom wiedzy teoretycznej, praktycznej oraz zindywidualizowane podejście do Klienta. Nasi trenerzy reprezentują wysoce kompetentną kadrę pedagogiczną. Wszystkie szkolenia prowadzone są według autorskiego programu. Po zakończonym szkoleniu zapewniamy wsparcie dydaktyczne oraz pomoc przy organizacji i otwieraniu własnej działalności.

Wybór nowoczesnej placówki edukacyjnej, jaką jest Centrum Szkoleniowe Corio, to pierwszy krok do Twojego sukcesu!

Korzystając z oferty Centrum Szkoleniowego Corio:

 • Poznasz sposoby pielęgnacji dłoni i płytki paznokciowej oraz jej upiększania (manicure japoński, hybrydowy, biologiczny, masaż dłoni, zabieg parafinowy, manicure tradycyjny i french, zdobnictwo Nail Art).
 • Poznasz zasady stylizacji płytki paznokciowej.
 • Poznasz tajniki makijażu trwałego, jakim jest makijaż permanentny (brwi - metoda włoskowa i panelowa, eyeliner, zagęszczanie rzęs, kontur ust, wypełnienie z cieniowaniem).
 • Nauczysz się prawidłowej pielęgnacji twarzy i odpowiedniego doboru kosmetyków (diagnostyka skóry, rodzaje cer, dobór kosmetyków pielęgnacyjnych do typu cery, zasady pielęgnacji poszczególnych rodzajów cer, masaż twarzy, mikrodermabrazja, mezoterapia, peeling glikolowy, migdałowy oraz kawitacyjny).
 • Dowiesz się, jak podkreślić oko, przedłużając rzęsy lub wykonując trwałą ich ondulację.
 • Nauczysz się, w jaki sposób higienicznie i bezpiecznie przekłuwać ciało, wykonując piercing.
 • Poznasz metody wykonywania makijażu i doboru odpowiednich rodzajów kosmetyków, dostosowanych do typu urody (analiza kolorystyczna).
 • Nauczysz się, jak zadbać o problematyczne stopy (klamry na wrastające paznokcie, usuwanie odcisków i zrogowaceń, zakładanie tamponady).
 • Nauczysz się wykonywać profesjonalne masaże kosmetyczne: masaż bańką chińską, masaż ciała kamieniami, klasyczny masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu.

Praktyczna nauka zawodu odbywa się w profesjonalnie wyposażonej pracowni kosmetycznej, w której każdy uczestnik kursu ma dostęp do indywidualnego stanowiska pracy. Podczas zajęć zapewniamy skrypty dydaktyczne, pełną aparaturę kosmetyczną, szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków oraz akcesoria, niezbędne do nabywania praktycznych umiejętności wykonywania poszczególnych zabiegów kosmetycznych.

Szkolenia prowadzone są w małych, kameralnych grupach, co zapewnia lepszy kontakt z trenerem. Naszym nadrzędnym celem jest komfort Klienta, dlatego specjalistyczne szkolenia kosmetyczne organizujemy także w trybie indywidualnym. Jako jedna z nielicznych placówek szkoleniowych, zajęcia praktyczne prowadzimy na modelkach. W przypadku kursantów spoza Poznania pomagamy w zapewnieniu modeli.

Każdy kurs kończy się egzaminem zaświadczającym nabyte umiejętności i wydaniem dyplomu ukończenia kursu oraz zaświadczeniem na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej, potwierdzonym wpisem w Wydziale Oświaty Miasta Poznania. Po każdym odbytym szkoleniu wydawany jest dyplom ukończenia kursu w języku polskim oraz, na życzenie kursanta, także w języku angielskim, niemieckim.

Poza świetnie wykwalifikowanym personelem oraz nowoczesnym zapleczem szkoleniowym, staramy się zapewnić Państwu również miłą i sympatyczną atmosferę, która sprzyja nauce i może stać się okazją do nawiązania długotrwałych relacji zawodowych, a czasem także osobistych.

Naszym celem jest sprostanie wymaganiom Klienta w możliwie najlepszy sposób. Nie mniej liczy się dla nas także komfort naszych Klientów. Specjalnie z myślą o nich oferujemy ekstra promocje i rabaty. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce “Promocje” oraz na naszej stronie na Facebooku.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi programami kursów, znajdującymi się w zakładce “Kursy i szkolenia”.

Nasza placówka współpracuje z takimi instytucjami, jak: Urzędy Pracy, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie. Realizujemy szkolenia finansowane przez Fundusz Pracy, środki publiczne, a także środki unijne w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia dla tych organizacji są tworzone zgodnie z potrzebami osób w nich uczestniczących. Kursy te są organizowane przede wszystkim po to, aby zwiększyć szanse na znalezienie pracy, podwyższenie swoich kwalifikacji oraz dopasowanie do specyfiki i wymogów lokalnego rynku pracy.

Zasady uczestnictwa w kursie:

Warunkiem udziału w kursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie wpłaty zadatku rezerwującego miejsce na szkoleniu w wysokości 200zł, nie później niż 14 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia ( w przypadku rezygnacji z kursu w terminie  na 14 dni przed jego rozpoczęciem zadatek jest zwracany w całości, w przypadku rezygnacji z kursu krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem zadatek nie podlega zwrotowi).Rezygnacja ze szkolenia na 10 lub mniej dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia powoduje obciążenie Uczestnika kosztami kursu ). Gdy kurs wynosi łącznie ponad 1000zł, konieczna jest wpłata zadatku w wysokości 500zł. Pozostałą należność należy uregulować do dnia rozpoczęcia kursu. Wpłat można dokonywać bezpośrednio w placówce lub przelewem na konto (dane do przelewu znajdują się w zakładce “Kontakt”).

Uwaga!

W przypadku większej liczby chętnych niż przewidywana ilość miejsc na kursie, pod uwagę brana jest kolejność wpłaty zaliczki.