ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Podologia

Czym jest podologia?

Podologia to obręb medycyny, która trudni się odpowiednią i kompleksową diagnozą, jak i leczeniem różnorodnych chorób stóp. Aby świadczyć jak najlepszą jakość usługi, podolog powinien być specjalistą w swojej dziedzinie i posiadać bogatą wiedzę z zakresu różnych innych nauk medycznych, takich jak dermatologia, chirurgia, ortopedia czy diabetologia. Najczęściej pacjentami wymagającymi leczenia podologicznego są osoby z cukrzycą, których choroba nierzadko ma negatywny wpływ na stan stóp. Ponadto, zaleca się, by pacjenci ograniczeni ruchowo, z wadliwym ustawieniem stóp, chorobami skóry, stawów i kości oraz z różnorodnymi dolegliwościami na stopach również często korzystali z pomocy podologa.

Dbałość o stopy jest równie ważna, jak dbałość o dłonie. To, że często chowamy je w butach nie oznacza, że powinniśmy poświęcać im mniej uwagi. Wyjątkowo niefortunnym przypadkiem jest kiedy w cieplejszych sezonach okazuje się, że pięty są zaniedbane, popękane, palce zdobią nagniotki, modzele czy odciski. Taki widok jest nie tylko nieestetyczny – zaniedbane stopy mogą z czasem powodować nieprzyjemny ucisk, a nawet ból. Właśnie z tego względu warto jest o nie dbać cały rok, nie tylko w sezonie letnim i zainteresować się tym co ma do zaoferowania podologia. Kursy oferowane przez naszą firmę pozwalają na naukę dbania i niwelowania problemów ze stopami.

Kurs pedicure leczniczy Poznań

Nasz kurs pedicure leczniczy jest zorganizowany w taki sposób, by każdy nasz kursant zdobył jak najbardziej kompleksową wiedzę i możliwie najlepsze doświadczenie przed przystąpieniem do pracy. W Centrum Szkoleniowym Corio wiemy, że najważniejsi są pacjenci i dlatego niezależnie od odbywanego kursu, jedną z pierwszych poruszanych kwestii jest BHP. Każde oferowane przez nas kursy bazują na wiedzy teoretycznej, ponieważ dzięki bogatemu doświadczeniu wiemy, że jest to wymagana baza to przeprowadzenia jakiegokolwiek zabiegu. Chcemy, by nie tylko kursanci mieli solidną teoretyczną bazę, jak i czuli się dobrze przygotowani przed przystąpieniem do części praktycznej. Zależy nam również na bezpieczeństwie naszych modeli, którzy zgadzają się uczestniczyć w szkoleniach podologicznych.

Kompleksowa oferta

Zanim przejdziemy do części praktycznej, która zawsze zajmuje znacząco większą część czasu poświęconego na szkolenie, przedstawiamy podstawowe pojęcia takie jak budowa paznokcia i jego defekty, metody odpowiedniej dezynfekcji i zasady z nią związane czy też przyczyny różnorodnych schorzeń.

Oferujemy kurs z zakresu:

  • hiperkeratozy i doboru obciążeń,
  • rekonstrukcji paznokci,
  • badania podoskopem,
  • zakładania klamry drutowej, plastikowej, tamponady,
  • pedicure medycznego,
  • korekcji wrastających paznokci
  • usuwania hiperkeratoz.