ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Mezoterapia

Szkolenia z mezoterapii

Nasze kompleksowe szkolenia z mezoterapii pozwolą Ci wzbogacić ofertę swojego gabinetu kosmetycznego o te innowacyjne zabiegi, umożliwiające uzyskiwanie rewelacyjnych rezultatów. Jest to niechirurgiczna procedura, dzięki której można zaaplikować składniki odżywcze lub lecznicze bezpośrednio do skóry właściwej. Występują rozmaite jej rodzaje, dlatego przygotowaliśmy wiele różnych szkoleń, aby każdy mógł znaleźć to, co chciałby oferować swoim klientom. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Kursy mezoterapii mikroigłowej

W tej metodzie stosowane są wyjątkowo małe igiełki, przy pomocy których wstrzykuje się w sposób bezbolesny i nieinwazyjny substancje aktywne. Mają one działanie ujędrniające, a ponadto, niwelują zmarszczki i poprawiają krążenie krwi. Na kursie tym wyjaśnimy między innymi jak zadbać o BHP i właściwą sterylizację narzędzi. Następnie omówimy obsługę urządzeń do mezoterapii oraz wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Na koniec uczestnicy wykonają ćwiczenia praktyczne na modelach.

Szkolenia metodą nappage i mikropęcherzyków

Na tego rodzaju kursie dowiesz się jak ocenić, czy dana pacjentka może poddać się zabiegowi, czy też nie. Nauczysz się dokonywać potrzebnych do tego celu oględzin skóry twarzy, dekoltu, szyi i innych części ciała. Zapoznasz się również z niezbędnymi przyrządami oraz wymaganiami sanitarnymi. Bardzo ważnym aspektem jest też umiejętność przygotowania odpowiedniego dokumentu, w którym pacjent wyraża zgodę na mezoterapię. W części praktycznej poćwiczysz na modelach wykonywanie iniekcji w różne miejsca, a także wydawane zaleceń po zabiegu.

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem dermarollerów

Ten kurs pozwoli Ci nauczyć się nie tylko przeprowadzania mezoterapii, ale również pracy z nowoczesnymi przyrządami, jakimi są dermarollery. Niezwykle ważnym etapem jest kwalifikacja pacjentów – należy właściwie oceniać, czy dana osoba może poddać się zabiegowi. Zapoznasz się z możliwymi powikłaniami, a także z obsługą specjalistycznych narzędzi. Podczas ćwiczeń, nauczysz się przygotowywać pacjenta do zabiegu i stosować znieczulenie miejscowe. Przeprowadzisz też całą procedurę na modelce i poinformujesz o zalecanej pielęgnacji.

Kurs trycholizy

Podczas tych zajęć zapoznasz się z nową dziedziną nauk medycznych – trychologią. Zajmuje się ona dolegliwościami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. Dowiesz się o związanych z nią zabiegach, obejmujących wstrzykiwanie substancji aktywnych. Zaznajomisz się również ze strukturą, właściwościami i składem chemicznym włosa. Podczas zajęć praktycznych, przygotujesz miejsce pracy i wykonasz zabieg na modelach.

Serdecznie zapraszamy na szkolenia z mezoterapii w Corio – często dostępne są one w atrakcyjnych pakietach!