ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Świecowanie uszu

 

Świecowanie uszu (1 zabieg) 59
Świecowanie uszu (3 zabiegi) 3×45
Świecowanie uszu (6 zabiegów) 6×39
Świecowanie uszu (9 zabiegów) 9×29

Świecowanie (konchowanie) uszu jest niekonwencjonalną praktyką medyczną, która polega na zapalaniu ziołowej świecy, wykonanej z naturalnej bawełny i nasączonej ekstraktem z miodu i wosku pszczelego oraz umieszczaniu jej w  przewodzie słuchowym. Najważniejsze składniki lecznicze, wykorzystywane podczas świecowania uszu to naturalne olejki eteryczne i sproszkowane zioła. Podczas zabiegu świeca wytwarza ciśnienie w kanale usznym. Prowadzi to do wyrównania ciśnienia zatok. Świecowanie jest w pełni bezpieczne i może być stosowane u wszystkich, niezależnie od wieku.

Świecowanie to metoda oczyszczająca uszy z zalegającej woskowiny i innych zanieczyszczeń. Jest również skuteczne w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia krtani, nieżytu nosa, kataru siennego czy astmy oskrzelowej. Zabieg zalecany jest także osobom cierpiącym na migreny, zaburzenia snu, niedosłuch, jak również nurkom i - ze względu na wyrównywanie ciśnienia w błonie bębenkowej - pasjonatom latania.

Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Centrum Szkoleniowe Corio w Poznaniu zaprasza do skorzystania z profesjonalnego zabiegu świecowania uszu w gabinecie kosmetycznym.