ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Peelingi chemiczne Poznań

Dlaczego regularny peeling jest tak ważny?

Odpowiednia dbałość o cerę jest bardzo ważna. To właśnie na niej koncentrujemy się przy pierwszym kontakcie z daną osobą. Właśnie dlatego każdy chciałby posiadać gładką skórę, która pozbawiona jest jakichkolwiek niedoskonałości, zapchanych porów, blizn czy innych wad. Jednakże, aby tak było, potrzebne jest kompleksowe podejście do jej pielęgnacji. Oprócz odpowiedniej diety, cera jest bardzo wrażliwa na zmieniające się warunki zewnętrzne czy nakładane na nią kosmetyki. Pomimo dokładnej dbałości o jej kondycję, naskórek złuszcza się naturalnie co około cztery tygodnie. Może się to dziać nieregularnie, co w niektórych wypadkach skutkuje blokowaniem się porów i szarzeniem skóry. Poprzez usuwanie nawarstwionego naskórka sprawiamy, że cera staje się promienna, oczyszczona oraz świeża.

Różne rodzaje zabiegów złuszczających

Najbardziej popularną metodą jest peeling mechaniczny i enzymatyczny, które najczęściej przeprowadzane są w domu. Warto jednakże poddać się pod opiekę specjalisty. Oferujemy m.in. szkolenia na peeling chemiczny I i II stopnia. Taki zabieg musi być koniecznie przeprowadzony tylko przez odpowiedniego wykwalifikowaną osobę ze względu na silną mieszaninę kwasów, która w niewłaściwych rękach mogłaby tylko zaszkodzić pacjentowi. Same peelingi chemiczne mogą usunąć piegi, drobne zmarszczki, zmiany potrądzikowe czy głębokie plamy. Ze względu na jego intensywny charakter, istnieją również przeciwwskazania do takiego typu eksfoliacji m.in. ciemne zabarwienie skóry, wysoka ekspozycja na słońce czy rozmaite infekcje skórne.

Szkolenia peeling chemiczny Poznań

W Corio dobrze wiemy, że na naszych kursantach ciąży duża odpowiedzialność. Dlatego staramy się, by każdy uczestnik otrzymał całą niezbędną wiedzę teoretyczną na temat BHP, wskazań, i przeciwwskazań do przeprowadzenia peelingu chemicznego, pielęgnacji skóry czy doboru odpowiednich kwasów. Pragniemy, by dzięki zdobytej wiedzy, czuli się oni pewnie podczas wykonywania zabiegu, a nasi modele mogli bezpiecznie oddać się w ich ręce. Pomimo dużej wagi teorii, to praktyka jest najważniejsza podczas szkolenia. Peeling chemiczny podczas kursu skupiony jest w większości na takich zajęciach. Zawsze dążymy do kompleksowego przygotowania naszych kursantów, by byli prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Nasza pełna oferta szkoleniowa zawiera kursy:

  • mikrodermabrazji diamentowej,
  • peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy,
  • peelingu migdałowego i glikolowego,
  • pedicure chemicznego,
  • peelingu chemicznego I i Ii stopnia.