ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Peelingi chemiczne

Dlaczego regularny peeling jest tak ważny?

Odpowiednia dbałość o cerę jest bardzo ważna. To właśnie na niej koncentrujemy się przy pierwszym kontakcie z daną osobą. Właśnie dlatego każdy chciałby posiadać gładką skórę, która pozbawiona jest jakichkolwiek niedoskonałości, zapchanych porów, blizn czy innych wad. Jednakże, aby tak było, potrzebne jest kompleksowe podejście do jej pielęgnacji. Oprócz odpowiedniej diety, cera jest bardzo wrażliwa na zmieniające się warunki zewnętrzne czy nakładane na nią kosmetyki. Pomimo dokładnej dbałości o jej kondycję, naskórek złuszcza się naturalnie co około cztery tygodnie. Może się to dziać nieregularnie, co w niektórych wypadkach skutkuje blokowaniem się porów i szarzeniem skóry. Poprzez usuwanie nawarstwionego naskórka sprawiamy, że cera staje się promienna, oczyszczona oraz świeża.

Różne rodzaje zabiegów złuszczających

Najbardziej popularną metodą jest peeling mechaniczny i enzymatyczny, które najczęściej przeprowadzane są w domu. Warto jednakże poddać się pod opiekę specjalisty. Oferujemy m.in. kursy na peelingi chemiczne I i II stopnia. Taki zabieg musi być koniecznie przeprowadzony tylko przez odpowiedniego wykwalifikowaną osobę ze względu na silną mieszaninę kwasów, która w niewłaściwych rękach mogłaby tylko zaszkodzić pacjentowi. Sam peeling chemiczny może usunąć piegi, drobne zmarszczki, zmiany potrądzikowe czy głębokie plamy. Ze względu na jego intensywny charakter, istnieją również przeciwwskazania do takiego typu eksfoliacji m.in. ciemne zabarwienie skóry, wysoka ekspozycja na słońce czy rozmaite infekcje skórne.

Kursy z peelingu chemicznego

W Corio dobrze wiemy, że na naszych kursantach ciąży duża odpowiedzialność. Dlatego staramy się, by każdy uczestnik otrzymał całą niezbędną wiedzę teoretyczną na temat BHP, wskazań, i przeciwwskazań do przeprowadzenia peelingu chemicznego, pielęgnacji skóry czy doboru odpowiednich kwasów. Pragniemy, by dzięki zdobytej wiedzy, czuli się oni pewnie podczas wykonywania zabiegu, a nasi modele mogli bezpiecznie oddać się w ich ręce. Pomimo dużej wagi teorii, to praktyka jest najważniejsza. Z tego względu poświęcamy na nią większość czasu przeznaczonego na kurs. Zawsze dążymy do kompleksowego przygotowania naszych kursantów, by byli prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Nasza pełna oferta szkoleniowa zawiera kursy:

  • mikrodermabrazji diamentowej,
  • peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy,
  • peelingu migdałowego i glikolowego,
  • pedicure chemicznego,
  • peelingu chemicznego I i Ii stopnia.