ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Manicure

Zadbaj o swoje dłonie

Często mówi się, że dłonie stanowią wizytówkę człowieka. Warto więc kompleksowo dbać o ich wygląd i higienę. Coraz więcej osób zwraca na to uwagę i pragnie mieć piękne ręce, dlatego gabinety kosmetyczne nieustannie rozwijają swój zakres wykonywanych zabiegów manicure. Wciąż powstają nowe metody, które pozwalają osiągać jeszcze lepsze efekty, dlatego w naszej ofercie szkoleniowej mieszczą się różnorodne kursy manicure. Dzięki poszerzeniu usług w swoim salonie, bez wątpienia przyciągniesz więcej klientek i będziesz dynamiczniej rozwijać swoją działalność. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą rozbudowaną ofertą!

Kurs manicure tradycyjnego/winylowego

Na początek, przedstawiamy uczestnikom szkolenia wiedzę teoretyczną, dotyczącą m.in. BHP w salonie kosmetycznym, a także najskuteczniejszych metod dezynfekcji narzędzi. Jest to kluczowe, aby zapewniać klientkom nie tylko efektywne, ale również w pełni bezpieczne zabiegi. Należy wiedzieć także, jakie są przeciwwskazania do zabiegu, aby nie wykonywać go w przypadku, gdy może komuś zaszkodzić. Zapoznamy też kursantów z potrzebnymi materiałami i narzędziami, a potem przejdziemy do części praktycznej, gdzie na grupie modelek będzie można wypróbować metody manicure winylowego, tradycyjnego oraz francuskiego.

Kompleksowa pielęgnacja dłoni

Kurs rozpoczyna się od przedstawienia informacji teoretycznych na temat zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych dłoni. Wyjaśnimy również, jak wygląda masaż kończyny górnej, a także zalecane ćwiczenia gimnastyczne. Zapoznamy uczestników z najczęstszymi dolegliwościami, które mogą występować na dłoniach, a także tłumaczymy, jak je leczyć oraz jakie zalecenia do domu należy przedstawiać klientkom. W części praktycznej uczymy wykonywania zabiegów parafinowych i wybielających oraz manicure i masażu dłoni.

Szkolenie z manicure frezarkowego

Najpierw przedstawiamy kursantom informacje m.in. na temat fizjologii paznokcia, a także przeciwwskazań, które wykluczają użycie frezarki. Zapoznajemy również z obsługą samego urządzenia i tłumaczymy, jak wybrać odpowiedni w danym przypadku model. Uczymy dobrej organizacji pracy i zasad BHP, co podnosi jakość obsługi w gabinecie. W części praktycznej uczestnicy przeprowadzają manicure frezarkowy na dłoniach modelek, a następnie dokonują wykończenia lakierem winylowym lub tradycyjnym.

Nauka manicure hybrydowego

Na tym szkoleniu przekazujemy podstawową wiedzę na temat m.in. struktury paznokcia oraz metod sterylizacji przyrządów, a także wyjaśniamy, kiedy nie można wykonywać zabiegu hybrydowego. Pokazujemy też, jak przystosować sobie stanowisko pracy, zachowując przy tym zasady BHP oraz jak aplikować odpowiednie kosmetyki i używać lampy ultrafioletowej. Po 2-godzinnej części teoretycznej przystępujemy do ćwiczeń na modelkach.

Kurs japońskiego manicure

Metoda ta powstała w arystokratycznym środowisku Japonii i cieszy się obecnie dużą popularnością na całym świecie. Na początku szkolenia przedstawiamy skompilowane informacje na temat budowy paznokcia, dostosowania stanowiska pracy, doboru materiałów oraz przyrządów, zasad BHP i nie tylko. Uczestnicy zapoznają się również ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do zabiegu, a następnie przystępują do wykonania go na dłoniach modelek. Uczą się, jak nanosić produkty, a także dokonywać korekty, a nawet masować ręce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalendarzem szkoleń i zapisywania się na dogodne terminy!