ND ZAMKNIĘTE

PN - PT 7:30 - 16:00 SB 7:30 - 16:00

Zadzwoń 503086728

Rekonstrukcja paznokci - Na czym polega i dlaczego jest tak ważna?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim odsłaniamy nasze stopy. To właśnie w tym czasie szczególnie popularny staje się zabieg rekonstrukcji paznokci. Stawiamy wtedy na wizyty w salonach kosmetycznych i oczekujemy efektu pięknych, zadbanych, nawilżonych, wygładzonych i dopieszczonych w najmniejszym calu stóp. Po sezonie zimowym w salonach kosmetycznych radykalnie zwiększa się zapotrzebowanie na pedicure. Pedicure, a w nim rekonstrukcja paznokci to nie tak prosty zabieg, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Często podczas zabiegu zdarzają się „problematyczne „ stopy z modzelami, nagniotkami, odciskami , wrastającymi paznokciami lub takimi, które wymagają rekonstrukcji.

Dlaczego rekonstrukcja paznokci jest tak ważna i na czym polega?

Chciałabym przybliżyć Wam swoje ostatnie doświadczenia ze szkolenia z rekonstrukcji paznokcia. Regularny pedicure w połączeniu z rekonstrukcja płytki jest to bowiem idealny sposób na dbanie o higienę stóp. Rekonstrukcja paznokci przeprowadzana jest u osób po urazach mechanicznych czy np. infekcjach grzybicznych. Przeprowadza się ją z pomocą odpowiednio dobranych preparatów medycznych. Zabieg wykonywany bezboleśnie przy użyciu masy żelowej utwardzanej w lampie uv. Ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia i dokładne oczyszczenie go. Masa żelowa jest bardzo elastyczna i nie ma tendencji do deformacji czy pęknięć. Jednocześnie wygląda bardzo estetycznie, co sprawia, że metoda
żelowa cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż akryl.

Kilka dni temu brałam udział jako modelka w szkoleniu z rekonstrukcji paznokcia i oprócz pięknie zrekonstruowanego paznokcia u stopy, dowiedziałam się kilku ważnych informacji odnośnie mojego „nowego” paznokcia. Zwróciłam też uwagę na błędy, które popełniam „dbając” o mój zrekonstruowany paznokieć.

Rekonstrukcja paznokcia - Najczęściej popełniane błędy

Po pierwsze: rekonstrukcja paznokcia powinna być zmieniana w odstępie max 4 tygodni od poprzednio wykonanej…upsss i tu było moje pierwsze zdziwienie.

Kolejną rzeczą jaka usłyszałam to słowo „tejpować „ co oznacza naklejanie w odpowiednie miejsca taśmy podologicznej wykonanej z wysokiej jakości bawełny, która ma doprowadzić do lepszego ukrwienia ( w moim przypadku palca u stopy ) i poprawić strukturę tkanek. Obrzęk wokół mojego palca jest dość spory, więc odpowiednio przyklejona taśma ma za zadanie wspomóc wzrost paznokcia. Czy pomoże ? Tego nie wiem , ale z pewnością jest jakąś formą próby. Gdyby „taping” okazał się niezbyt wystarczająca formą ratunku dla mojego paznokcia pozostaje operacyjne usuniecie nadmiaru chrząstek wokół palca.

Po drugie: Doskonałym i polecanym produktem do pielęgnacji stóp jest serum AArkada TC16, które doskonale natłuszcza skórę, regeneruje ją i wspomaga leczenie nawet w trudniejszych przypadkach.

Serum polecane przez specjalistów w leczeniu:

  • Wału okołopaznokciowego, płytki paznokcia,
  • We wspomaganiu procesu regeneracji łożyska paznokcia,
  • W procesie regeneracji blizn i ran po oparzeniach,
  • W leczeniu grzybicy, trądziku, pękającej i rozwarstwionej płytki paznokcia.

Po trzecie: Co zrobić, aby uchronić się przed mechanicznym uszkodzeniem płytki paznokcia:

  • Unikać noszenia zbyt ciasnego obuwia
  • Po zauważeniu niewielkiego krwiaka pod paznokciem, należy udać się do podologa
  • Nie należy chodzić w nie swoim obuwiu lub pożyczać je innym osobom

Mam nadzieję, że temat rekonstrukcji paznokcia teraz będzie dla Was znacznie łatwiejszy, a Wasze stopy będą podczas lata wyglądać pięknie, zgrabnie, estetycznie i gładko. Produkty do różnego rodzaju zabiegów natomiast znajdziemy na stronie hurtowni internetowej Corio.

Comments are closed.